mandag 18. oktober 2010

70- tallsstrikk...


Forrige helg fikk jeg to ringpermer med eldre, fantastiske strikkeoppskrifter fra svigermor. Noe av det jeg er mest fasinert av, er de teatralske, dramatiske bildene! Her snakker vi skikkelig fotosession..hehe..




Oppskriftene for barn var så søte..kom til og med over strikk som jeg hadde da jeg var baby:)




Elsker de friske fargene..




Tusen takk for alle god bedring meldingene! Jeg er frisk igjen, og klar for å komme meg ut av unntakstilstanden:)


God mandag til alle som kikker innom!


9 kommentarer:

  1. He he så herlig! Digger spesielt det bildet med damen som poserer med en milkshake;-) Barneklærne var jo veldig fine, det er vel sånne ting som liksom holder seg litt over tid. Her er det vel bare å sette i gang å strikke? Ha en fin kveld :-)

    SvarSlett
  2. Oi - så mykje fint!! Spesielt til ungane! Eg har nettopp sydd selebukse til Lillebror etter ekte 70-talsmønster - stas! (kanskje mest for meg..?)

    Og jammen godt du er frisk igjen!

    Klem

    SvarSlett
  3. Oppskriftene på det nederste bildet var jo bare RÅkule!! Si ifra hvis du skal strikke slike på bestilling da :)

    SvarSlett
  4. Så mange fine klær!!! Den som hadde kunnet strikket et helt plagg! Med meg stopper det som regel på ermet:)

    SvarSlett
  5. He, he, så mange herlige bilder:)

    Og masse kule barneklær!

    SvarSlett
  6. Så masse fiiiint da, heldigen!!

    Likte veldig poseringen og dei barneklærne var jo barra heilt fantastisk flotte! :o)

    Godt du e frisk igjen :o)

    SvarSlett
  7. En stk utfordring for you på bloggen min, feel free:)

    SvarSlett
  8. digget oppskriftene!
    du, har du erfaring med å bruke spraymaling på møbler? har et bord, en pult og en tripptrapp som trenger litt pøbling... hvilken type lakk eventuelt?

    maria*

    SvarSlett
  9. 예약부터 방문까지 모든 과정이 깔끔하게 진행되어 안심할 수 있었습니다. 용인출장마사지 이용 성남출장마사지 후 몸이 한결 부드러워지고 긴장이 풀리는 느낌이 오래 지속되어 피곤한 날마다 생각나는 서비스였습니다.

    SvarSlett